DOĞANIN KORUNMASINI BU SETLERLE ÖĞRENECEKLER

10 BİN ÖĞRENCİ DOĞANIN KORUNMASINI BU SETLERLE ÖĞRENECEK

            Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, Gürsu ve Kestel’deki 10 bin ilköğretim öğrencisinin ‘Çevreci Nesil Eğitim seti’ ile bilinçlenmesine katkıda bulundu. 

            KOSAB, GÜSAB, Barakfakih Sanayi Bölgesi, Kestel Sanayi Bölgesi, Kestel ve Gürsu ilçe yerleşim alanları ve İsabey bölgesindeki Endüstriyel Sanayi tesislerinin bulunduğu bölgelere hizmet veren Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi, öğrencilerin çevre bilincine de katkıda bulunuyor. Gürsu ve Kestel’deki 10 bin ilköğretim 4. ve 5. Sınıf öğrencisine ‘Çevreci Nesil Eğitim Seti’nin dağıtımı Gürsu Atatürk İlköğretim Okulu’ndan başladı. Setleri kendi elleriyle takdim eden Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, “Çevre bilincinin arttırılmasına yönelik bir haftayı kutluyoruz. Bu proje öğrencilerin bilinçlendirilmesi adına çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı gençlerdir ama geleceği tesis edecek olan bizleriz. Bizler ise onlara bu emaneti teslim edecek olan kişileriz. Bu çalışma öncelikle milli ve manevi değerleri yetiştirecek bir faktör. Basit bir çalışma olarak görmeyin. Yeşil Çevre’nin Bursa’ya ve Gürsu’ya ne katkılar koyduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü Gürsu sanayileşmiş bir ilçedir. Dolayısı ile sanayinin olduğu bir yerde eksi noktası olan atık da oluşuyor. Bu atığı tekrar dönüştürerek doğaya ve bizim sağlığımıza zarar vermeyecek şekilde dönüşümünü sağlayan Yeşil Çevre’ye çok teşekkür ediyorum. Kapasitelerini de 3 katı arttırarak 150 bin metreküpe çıkarttılar. Çamur yakma tesisleri oluşturdular” diye konuştu.

            Yeşil Çevre’nin sanayi atıklarını temizlediğini ifade eden Makas, “Aynı caddeleri paylaştığımız havasını soluğumuzu bu ilde büyüğü ile küçüğü ile en ince ayrıntısına kadar temizliğe dikkat etmemiz gerekiyor. Bunu öncelikle imanın gereği olarak dikkat etmek gerekiyor. Gelecekte temiz bir çevrede gençlerin yaşaması için bir binici oluşturma gayemiz var. Bu nokta da bugün dağıtılan setlerin önemi çok büyüktür. Yeşil Çevre bölgesindeki atıksu kirliliğini önlemekle kalmıyor ayrıca bölgesine katma değer katan toplumsal fayda sağlayan bu projeleri ile geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilinçlenmesi adına mukaddes saydığım bir görevi de projelendirerek bölgemize farklı bir değer katıyor. Gençler mutlaka dağıtılan bu çevreci nesil eğitim setlerini okuyun ve okutturun” dedi.

Programa katılan Çevre ve Şehiricilik İl Müdürü sayın Eyüp Gül’de” Yeşil Çevre İl çevre olarak her türlü projemizde yanımızda olan ve bölgenin temizlenmesi Bursa’nın Yeniden Yeşil olması için büyük bir gayret gösteren sadece bursa değil tüm Türkiyede örnek olarak gösterilen bir tesisimiz bir kurumumuzdur. Sadece suyu temizlemek yetmez kaynağında bu sorunu minimize etmek gerekir diyerek aynı zamanda toplumsal fayda sağlamayı da kendilerine amaç edinen Yeşil Çevre’yi böyle değerli bir projeyi hayata geçirdikleri için Müdürlüğümüz adına kutluyorum.” Dedi

            Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın ise, “Proje alanımız içerisindeki ilköğretim okullarındaki öğrencilere çevre bilincini aşılamak adına bir set hazırladık. Bunları bugün ilk olarak pilot seçtiğimiz Atatürk İlköğretim Okulu’nda dağıttık. Bundan sonra Gürsu ve Kestel’deki diğer ilköğretim okullarına dağıtımı gerçekleştirilecek. Öğrencilerimize okullar kapanmadan tüm dağıtımı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Amacımız gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak” diye konuştu.

            Konuşmaların ardından Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın ve protokol üyeleri öğrencilere eğitim setlerini takdim etti.

 

DOĞANIN KORUNMASINI BU SETLERLE ÖĞRENECEKLER - S.S. YEŞİL ÇEVRE ARITMA TESİSİ İŞLETME KOOPERATİFİ - 1998 / Yeşil Çevre
Bursa’nın Doğu Bölgesindeki yerleşim alanları ile endüstriyel tesislerin evsel ve endüstriyel atıksu kirliliğini ortadan kaldırmak için özel hukuk hükümlerine tabi olarak 1998 yılında kar amacı gütmeyen, kurumlar vergisine tabi olmaksızın, işletme kooperatifi statüsünde kurulmuştur.
doganin-korunmasini-bu-setlerle-ogrenecekler-yesil-cevre-aritma-tesisi-yesilcevre-yesil-cevre-yesil-cevre-aritma-aritma-tesisi-kooperatif-bursa-doga-cevre-koruma