PRESİMSAN

“Yeşil Çevre gurur kaynağımız”

Presimsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aydın, Yeşil Çevre’nin şimdiye kadar yapılan yatırımlar ve hedef projelerle bölge ve Bursa için gurur kaynağı olmaya devam ettiğini söyledi.

Yeşil Çevre’den önce bölgedeki sanayi kuruluşlarının atıksularını kendi sistemleriyle arıtmaya çalıştıklarını, ancak bu durumun yeterli olmayarak çeşitli çevresel sorunlara yol açtığını belirten Ramazan Aydın, “Sanayileşme, tüketim oranları ve nüfusun artması ile çevre problemlerinin gün geçtikçe önem kazandığı günümüzde, Yeşil Çevre Arıtma Tesisi’nin yapmış olduğu çalışmalar ülkemiz için örnek teşkil  etmektedir. Sanayi bölgelerindeki fabrikaların atıksularının toplu halde arıtılması, yatırım ve işletme maliyetlerinin daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. Bunun çok daha önemli bir diğer getirisi de işletmecilik konusudur. Birçok sanayi kuruluşunun atıksularının tek noktada doğru teknolojilerle arıtılması, arıtma verimini yükseltmekte ve denetim-kontrol mekanizmasını kolaylaştırmaktadır” dedi.

“TESİS, BÖLGEYE DEĞER KATMA DEVAM EDİYOR”

Yeşil Çevre’nin yeni yatırımları ile bölgeye ve çevreye değer katmaya devam ettiğini kaydeden Aydın şöyle devam etti:

“Arıtma kapasitesinin 150.000 m3’e çıkartılması, kapasitesini artırmayı düşünen bölge firmaları için çok önemli bir konuydu. Bu konuda gerekli altyapının oluşturulması, bölge fabrikalarının kapasitelerini artırabilmeleri ve dolayısıyla istihdam yaratarak ekonomiye daha fazla değer katabilmeleri açısından elzem bir konudur. Çamur bertaraf tesisi ile de çamur konusuna kesin bir çözüm getirilmiş oldu. Ayrıca ileri arıtma geri kazanım projesinin hayata geçirilmesi ile arıtılan suyun tekrar kullanılabilecek niteliklere getirilmesiyle çevrenin korunması yönünde çok önemli bir adım daha atılmış olacaktır. Yeşil Çevre, şimdiye kadar yapılan yatırımlarla ve hedef projelerle birlikte bölgemiz ve şehrimiz için gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.”

PRESİMSAN A.Ş.

1978 yılında otomotiv yedek parça üzerine temelleri atılan Presimsan A.Ş., yılların getirdiği bilgi, beceri ve tecrübesi ile konusunda profesyonel anlamda hizmetlerini sürdürmektedir. Presimsan A.Ş. çatısı altında hava süspansiyon metaller, refrakter sürgü plakaları, mobil hidrolik yağ tankları, soğuk şekillendirme, derin sıvama ve saç şekillendirme üretimi gerçekleştirilmektedir. 250 çalışanıyla 10.000.000 adet parça üretim kapasitesi bulunan şirket, başta Polonya, Macaristan, İspanya’ya ihracat yaparken, ihracat oranını ve pazarlarını artırmayı hedeflemektedir. 

PRESİMSAN - S.S. YEŞİL ÇEVRE ARITMA TESİSİ İŞLETME KOOPERATİFİ - 1998 / Yeşil Çevre
Bursa’nın Doğu Bölgesindeki yerleşim alanları ile endüstriyel tesislerin evsel ve endüstriyel atıksu kirliliğini ortadan kaldırmak için özel hukuk hükümlerine tabi olarak 1998 yılında kar amacı gütmeyen, kurumlar vergisine tabi olmaksızın, işletme kooperatifi statüsünde kurulmuştur.
presimsan-yesil-cevre-aritma-tesisi-yesilcevre-yesil-cevre-yesil-cevre-aritma-aritma-tesisi-kooperatif-bursa-doga-cevre-koruma