ATILIM DESEN

Yeşil Çevre’nin önceliği

ileri arıtma olmalı

Atılım Desen Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Veysel Ayran, “Yeşil Çevre’nin bundan sonraki önceliği bünyesinde topladığı atıksuların arıtılarak tekrar sanayiye kazandırılması olmalı” dedi.

Atılım Desen Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Veysel Ayran, özellikle sanayi ve tarım alanlarının yan yana olduğu şehrin doğu bölgesinde Yeşil Çevre Arıtma Tesisi’nin çok önemli bir misyon üstlenerek, tarım alanları ve su kaynaklarının korunması ve geleceğe bırakılarak sürdürülebilirliğinin sağlanmasına katkı sağladığını belirtti. Bugün artık herkesin kendisine ‘Ne kadar çevrecisiniz’ diye sorması gerektiğini kaydeden Çetin Veysel Ayran, “Bugün bilim adamları, artık küresel ısınmanın dünyanın en önemli sorunu olduğu konusunda hemfikir. Bu yüzden sanayicisinden işçisine, gencinden yaşlısına herkes bu konuda üzerine düşeni yapmak zorunda. Ekolojik dengeye verilen zararları telafi etmek zorundayız. Sanayici kesimi de mutlaka çevreci üretim süreçlerini benimseyerek doğanın korunmasına destek olmalı” dedi.

Yeşil Çevre bünyesindeki kapasite artışının, bölgede yeni kurulan fabrikaların hem de mevcut kapasitesi yetmeyen firmaları rahatlattığını kaydeden Çetin Veysel Ayran, bu yatırımların ilave yatırım yapmak isteyen sanayicilerin önünü açtığını ifade etti. Gün geçtikçe ülkemizde ve dünyada azalmaya başlayan su kaynaklarını daha ekonomik ve verimli kullanmanın önemine de işaret eden Çetin Veysel Ayran, “Yeşil Çevre’nin bundan sonraki önceliği bünyesinde topladığı atıksuların arıtılarak tekrar sanayiye kazandırılması olmalı” diye konuştu.

ATILIM DESEN APRE BOYA

2011 yılında kumaş boya-apre olarak faaliyetine başlayan Atılım Desen, her sene kendine yeni hedefler koyarak ve geliştirerek bugün 270 personeli ile boyahane, yuvarlak örme, raşel örme ve dantel imalatında tekstil sektörüne hizmet ediyor.

ATILIM DESEN - S.S. YEŞİL ÇEVRE ARITMA TESİSİ İŞLETME KOOPERATİFİ - 1998 / Yeşil Çevre
Bursa’nın Doğu Bölgesindeki yerleşim alanları ile endüstriyel tesislerin evsel ve endüstriyel atıksu kirliliğini ortadan kaldırmak için özel hukuk hükümlerine tabi olarak 1998 yılında kar amacı gütmeyen, kurumlar vergisine tabi olmaksızın, işletme kooperatifi statüsünde kurulmuştur.
atilim-desen-yesil-cevre-aritma-tesisi-yesilcevre-yesil-cevre-yesil-cevre-aritma-aritma-tesisi-kooperatif-bursa-doga-cevre-koruma