ATASOY TEKSTİL

 

Atasoy Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Suat Abatay, “Çevreye zarar veren işletmelere yaptırımlar doğru ve zamanında yapıldığında, daha yaşanabilir bir gelecek inşa etmememiz için bir sebep yok” dedi.

Günümüzde sanayileşmenin hızlı artışıyla birlikte tarım alanlarının giderek azaldığını, sanayi atıklarının bilinçsiz ve kontrolsüzce çevreye verilmesinden dolayı da yaşam alanlarının ciddi zarar gördüğünü belirten Atasoy Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Suat Abatay, “Atıkların nehir, toprak ve havaya arıtma yapılmadan veriliyor olması insan sağlığını tehdit eder boyutlara gelmiştir. Her bireyin bu konuda üzerine düşen görevi yapma bilincinin oluşturulması artık zorunluluk halini almıştır” dedi.

Bu zararların önlenebilmesi adına Yeşil Çevre gibi yatırımların öneminin gittikçe arttığını kaydeden Suat Abatay, sanayicilerin bu konudaki farkındalıklarını yükseltebilmek için de seminerler, paneller ve bilgilendirici broşürler hazırlanarak konunun her daim göz önünde tutulması gerektiğini söyledi. “İş dünyası temsilcilerimizin yanı sıra fabrikalarda çalışanların da bu konularda bilinçlendirilmesi bu gelişimi sürekli kılacağından, Yeşil Çevre’nin çalışmalarını, amaçlarını ve düşünülen yatırımların belirli toplantılarla herkes tarafından bilinmesi sağlanmalı” diyen Suat Abatay, şunları söyledi:

“Çevreye daha duyarlı çalışanların, ülkemize daha duyarlı kişiler kazandırılabileceği görüşündeyiz. Bu konudaki çalışmalara dahil olmayıp çevreye zarar veren işletmelere yaptırımların uygulanması gerekmektedir. Bilgilendirmeler, denetimler ve yaptırımlar doğru ve zamanında yapıldığında daha yaşanabilir bir gelecek inşa edeceğimizi düşünüyorum.”

TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ KURULUŞU

1994 yılında İstanbul’da Aksoy Tekstil olarak kurulan şirketin Bursa ayağı olan Atasoy Tekstil, 2004 yılında faaliyete geçti. Bir aile şirketi olarak kurulan Aksoy-Atasoy Tekstil, dokuma ve örme alanlarında üretim yapıyor. Bünyesinde 200 çalışanı bulunan ve günlük üretim kapasitesi ise 120.000 metrenin üzerinde olan şirket; ev tekstili, üst giyim, abiye ve tül zemin olmak üzere geniş bir üretim ağına sahip. Her yıl sektör ihtiyaçlarını analiz ederek yatırımlarını planlayan şirket, dokuma ve örme yatırımlarından sonra son olarak boyahane yatırımı da yaparak başta Bursa olmak üzere ülke sanayisinde farklılık yaratarak istihdam yaratmaya devam ediyor.

ATASOY TEKSTİL - S.S. YEŞİL ÇEVRE ARITMA TESİSİ İŞLETME KOOPERATİFİ - 1998 / Yeşil Çevre
Bursa’nın Doğu Bölgesindeki yerleşim alanları ile endüstriyel tesislerin evsel ve endüstriyel atıksu kirliliğini ortadan kaldırmak için özel hukuk hükümlerine tabi olarak 1998 yılında kar amacı gütmeyen, kurumlar vergisine tabi olmaksızın, işletme kooperatifi statüsünde kurulmuştur.
atasoy-tekstil-yesil-cevre-aritma-tesisi-yesilcevre-yesil-cevre-yesil-cevre-aritma-aritma-tesisi-kooperatif-bursa-doga-cevre-koruma